Reklama
Reklama

Przybory, których będzie potrzebować uczeń w szkole

Zanim zadzwoni pierwszy dzwonek, dobrze przygotować się do szkolnych zajęć. Dzieci i młodzież podczas wakacji specjalnie nie przejmuje się wyprawką, tymczasem dobrze o niej pomyśleć na początku lipca lub sierpnia, tak aby skompletować to, co najważniejsze, a potem cieszyć się resztą letnich dni. Jakich przyborów szkolnych potrzebuje uczeń?
Przybory, których będzie potrzebować uczeń w szkole
Pióra

Kiedy myślimy o piórze, na myśl przychodzi nam albo nauka pisania w pierwszych klasach, albo starannie wykaligrafowane pismo rodem z XIX-wiecznych dokumentów. Nie powinno dziwić twierdzenie, że w dobie komputerów zanika nauka ręcznego pisania. Ludzie wolą przelewać myśli bezpośrednio na klawiaturę, nie na papier. Tymczasem jest to błąd. Pisanie ręczne stymuluje umysł, pozytywnie wpływając na koncentrację i pamięć. Ponadto pisząc na papierze, osiągamy lepsze wyniki w nauce, ponieważ nie ulegamy pokusie odpalenia muzyki lub wejścia rozpraszające strony internetowe. Pióra cieszą się niezaprzeczalnym urokiem wynikającym z długiej tradycji oraz faktu, że dobre pióro kształtuje pismo. Sprawia, że stawiamy kształtne, wyraźne litery. Dlatego dobrze, aby uczeń jak najdłużej pisał piórem.

Długopisy

Długopisy stanowią alternatywę dla pióra. Za ich kupnem przemawia łatwość w obsłudze. Pióra bowiem wymagają specjalnego traktowania, aby przy odkręcaniu nie wylał się z nich atrament. Trzeba dbać o odpowiedni docisk, o wystarczającą ilość tuszu w pojemniku, o dokładne zakręcanie pióra. Tymczasem przypadku długopisu wystarczy nacisnąć i prosty sprężynowy mechanizm wysunie czubek długopisu na zewnątrz. Do szkoły zalecany jest niebieski lub granatowy, lub ewentualnie czarny kolor wkłady, czerwone i zielone zarezerwowane są dla nauczyciela. Pamiętajmy, że długopisy do szkoły występują w wielu kolorach. Zazwyczaj przydają się przy organizowaniu szkolnych notatek. Długopisy żelowe nadają się do pisania w zeszycie, podkreślania szczególnie ważnych pojęć i fragmentów tekstu, co z kolei wpływa na lepsze zapamiętywanie informacji.
 

Ołówki

Wyróżniamy dwadzieścia typów ołówków. Czym się różnią? Twardością. Te najtwardsze stosowane są przy wykonywaniu rysunków technicznych, wymagających absolutnej precyzji. Z miękkich korzystają przede wszystkim artyści – miękkie ołówki pozwalają nakładać określone cienie, dzięki czemu łatwiej uzyskać efekt głębi lub oddać fakturę szkicowanych przedmiotów. Uczeń potrzebuje ołówka mieszczącego się w samym środku skali twarde-miękkie. Chodzi oczywiście o uniwersalny, wytrzymały i wielozadaniowy ołówek HB. Skoro mamy ołówki, to przyda się również porządna gumka do mazania i temperówka dostosowana do ołówków, jak i kredek.

Kredki i pisaki

Kredki i pisaki zawsze się przydadzą. Dobrze wyposażyć zawartość piórnika ucznia w podstawowe kolory: czerwony, zielony, żółty, niebieski. Jeśli nawet starsze dziecko przestało mieć rozbudowane zajęcia plastyczno-techniczne, nauczyciel niekiedy może zorganizować zajęcia polegające na stworzeniu plakatu albo innego projektu grupowego wymagającego kolorów, które ożywią pracę. 

-Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Komentarze