Reklama
Reklama

Poczwórne szczęście! Taka ciąża zdarza się raz na 700 tysięcy

Pięknie rozpoczęła rok rodzina z Siekierek w gminie Kostrzyn. Na jej pokładzie 3 stycznia pojawiły się czworaczki - cztery dziewczynki.
Poczwórne szczęście! Taka ciąża zdarza się raz na 700 tysięcy

Źródło: Facebook Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny - Polna

Na świat przyszły w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu przy ulicy Polnej. Jeszcze przed narodzinami dziewczynek burmistrz Kostrzyna Szymon Matysek zadeklarował, że rodzina może liczyć na pomoc gminy. 

Co ciekawe, rodzice postanowili, że gdy skończą używać wózki, oddadzą je do miejscowego żłobka. Na wózkach nie kończy się jednak pomoc gminy. Tomasz i Oksana mogą liczyć na codzienne wsparcie. To się z pewnością przyda, bo rodzina liczy już siedem osób. Dziewczynki mają bowiem dwuletniego brata. 

Prowadzenie tej ciąży i poród były dla lekarzy dużym wyzwaniem. Dziewczynki urodziły się w 32. tygodniu ciąży. Ich waga wyniosła od 1590 do 1875 g. Jak informuje neonatolog profesor Dawid Szpecht w wywiadzie dla TVN 24 'Stan dzieci jest stabilny; poza jedną dziewczynką. Lekarze patrzą jednak z bardzo dużym optymizmem na dalszy przebieg poporodowy tych dzieci'. Warto dodać, że takie porody zdarzają się raz na 700 tysięcy. Burmistrz poinformował nas, że to pierwszy taki przypadek w gminie Kostrzyn. 


 Podziel się
Oceń

Komentarze