Reklama
Reklama

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne!

Gdy wreszcie nadchodzi słoneczne lato, chcemy czerpać przyjemność z długiego dnia. Ciepłe dni sprzyjają aktywności, wyjazdom i słodkiemu lenistwu na plaży. Dla komfortu i bezpieczeństwa nie możesz zapomnieć o jednym ważnym dodatku – okularach przeciwsłonecznych. Nie tylko chronią oczy, ale i świetnie uzupełniają stylizację. Znajdź najlepsze okulary przeciwsłoneczne!
Najlepsze okulary przeciwsłoneczne!
Po co nam okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne kupujemy najczęściej jako modne akcesorium, które doskonale pasuje do wielu stylizacji. Ale nie powinniśmy zapominać o pierwotnej funkcji, dla jakiej zostały one wymyślone: ochrona wzroku przed UV. Planując spędzić wakacyjny czas na łonie natury, na pewno pamiętasz o zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem. W końcu oparzenia słoneczne to nic przyjemnego, a i długofalowe skutki dla urody nie są pożądane – przedwczesne starzenie, przebarwienia itp.

Czy wiesz, że promienie UV w podobny sposób mogą uszkadzać delikatne struktury oka? To bardzo niebezpieczne zjawisko, z którego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Dodatkowo skutki działania promieni słonecznych na oczy, po latach mogą objawić się w postaci zaćmy lub innych chorób okulistycznych. Okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie w pierwszej kolejności chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Gwarancją skutecznej ochrony oczu przed słońcem, są okulary wyposażone w filtr UV. Takie modele kupisz w sklepach optycznych, takich jak www.wokularach.pl. To bardzo ważne, by te produkty kupować wyłącznie w miejscach wiarygodnych, od sprawdzonych producentów i z odpowiednimi oznaczeniami CE, które potwierdzają bezpieczeństwo zdrowotne.

Bez okularów przeciwsłonecznych trudno o komfort widzenia podczas prowadzenia samochodu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chodzi nie tylko o zwykłą wygodę, ale i o bezpieczeństwo. Dlatego warto zwracać uwagę  okulary przeciwsłoneczne z dodatkową funkcją, która poprawia kontrast. Sprawdź bogatą kolekcję okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją: https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-z-polaryzacja

Jakość obrazu jest istotna także dla rowerzystów i osób uprawiających sporty wodne. Promienie słońca odbijające się od wody mogą być oślepiające i utrudniać aktywność. Ale okulary z polaryzacją przydają się nie tylko do zadania specjalnych. Przekonaj się sam jak wielką różnicę to oznacza na co dzień.

Okulary przeciwsłoneczne a wada wzroku

Osoby, które borykają się z wadą wzroku, w obliczu słonecznej aury stają przed dylematem: korekcja wzroku czy ochrona przed słońcem? Zmiana okularów korekcyjnych na przeciwsłoneczne, oznacza brak ostrości widzenia. Ale w zwykłych okularach korekcyjnych razi nas słońce a oczy łzawią. Akurat ten problem możemy bardzo łatwo rozwiązać, i to na aż trzy sposoby!

1) Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną

Pierwszą propozycją dla tych, którzy potrzebują korekcji, jest nakładka przeciwsłoneczna. Istnieją modele oprawek, które są wyposażone w specjalne mini magnesy. Kupujesz w ten sposób okulary dostosowane do Twojej wady wzroku, a dodatkowo otrzymujesz nakładkę, którą przymocowujesz do oprawek kiedy tylko tego potrzebujesz.

2) Okulary fotochromowe

Okulary fotochromowe mają zdolność do automatycznego przyciemniania szkieł i aktywacji filtra UV w kontakcie z promieniami słonecznymi. Zwykle trwa to kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Natomiast po przejściu z otwartej przestrzeni do cienia lub do pomieszczenia – następuje proces odwrotny i okulary stopniowo tracą ciemną barwę, aż staną się na powrót zupełnie transparentne.

3) Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne

W tym przypadku użytkownik po prostu zmienia okulary w razie potrzeby. Soczewki okularów przeciwsłonecznych posiadają potrzebną moc optyczną – taką samą, jak przy zwykłych okularach korekcyjnych – plusy lub minusy. Z tą różnicą, że tu szkła są w trwały sposób zabarwione na stałe. Oczywiście zawierają też filtr UV.

-Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Komentarze