Reklama
Reklama

Rozwój poznańskiego rynku pracy a zarobki

Poznań to jedno z najlepiej radzących sobie miast na polskim rynku pracy. Od wielu lat stopa bezrobocia jest tam najniższa w kraju, a osób chętnych do podjęcia stanowiska jest dużo. Jak wpływa to na rozwój poznańskiego rynku pracy i jakich zarobków można spodziewać się w świetnie prosperującym mieście?
Rozwój poznańskiego rynku pracy a zarobki
Praca w Poznaniu – gdzie najłatwiej znaleźć stanowisko?

Poznań jest domem dla wielu nowych inwestorów, którzy decydują się lokować swoje biura właśnie w mieście. Jest to świetna informacja dla młodych osób poszukujących pierwszej pracy, ale również dla doświadczonych kandydatów, którzy czekają na zmianę. Różnorodność na poznańskim rynku pracy wskazuje na zapotrzebowanie na pracowników we wszystkich sektorach.

Wraz z dynamicznym rozwojem branży IT w Poznaniu wiele ogłoszeń znajdą dla siebie specjaliści w tej dziedzinie. Łatwa do znalezienia powinna być również praca dla księgowej. Osoby zajmujące się dokumentacją, potrzebne są w każdej poważnej firmie, a w poznaniu szczególnie dobrze radzi sobie sektor finansowy.

Istotnym graczem na lokalnym rynku pracy będą również firmy zarządzające logistyką. O stanowiska mogą ubiegać się osoby o większym doświadczeniu, jak i pracownicy fizyczni. Z pewnością znajdzie się praca dla kierowcy i praca dla magazyniera. To dwa niezwykle ważne zawody, bez których łańcuch dostaw i usług nie miałby prawa działać.
 

Jak prezentują się zarobki w Poznaniu?

Dynamiczny rozwój rynku pozytywnie wpływa na proponowane w Poznaniu płace. Na najwyższe wynagrodzenia mogą oczywiście liczyć specjaliści w branży IT. Nie jest to jednak żadne zaskoczenie, zawody informatyczne mogą chwalić się wysokimi zarobkami od początku.

Rosnące wynagrodzenia można również zaobserwować w innych branżach. Zaskakująco dobrze radzą sobie również specjaliści od farmacji czy digital mediów. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej zarobkom w sektorze finansowym. Wcześniej wspomniana również dobrze płatna praca – księgowa. Osoby na stanowiskach zajmujących się rozliczeniami mogą wypatrywać na swoim horyzoncie podwyżek.

Czego spodziewać może się kierowca czy osoba na stanowisku magazyniera? Oba zawody można uznać za deficytowe, dlatego płace proponowane przez pracodawców również powinny zadowolić nowych kandydatów. 

 

Poznań – dobre miasto na rozwój kariery

Niska stopa bezrobocia i przypływ nowych inwestorów mówią o świetnym rozwoju Poznania. Dobre perspektywy na przyszłość z pewnością znajdą młodzi pracownicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Problemu ze zmianą pracy nie powinni mieć również doświadczeni kandydaci i specjaliści w swoich dziedzinach. Ogólnopolskie zapotrzebowanie na pracowników fizycznych skutkuje dużą ilością ofert pod hasłami praca magazynier czy praca kierowca. 

Średnia zarobków w mieście również zachęca do rozpoczęcia swojej przygody w Wielkopolsce. Ze względu na dynamiczny rozwój na ciągłe podwyżki mogą liczyć osoby nie tylko na stanowiskach kierowniczych.

Poznań poza ogromną ilością ofert pracy i zdecydowanie zadowalającymi wynagrodzeniami gwarantuje również stabilność i możliwości na rozwój. Osoby wkraczające na Wielkopolski rynek pracy nie muszą martwić się o swoją karierę.

-Artykuł sponsorowany 

 

praca w ksiegowosci 
  


Podziel się
Oceń

Komentarze