Reklama
Reklama

Lider Zielonej Wielkopolski z milionami unijnych środków. Kto z nich skorzysta?

Lider Zielonej Wielkopolski zrealizował kolejny krok w ramach wspierania lokalnego rozwoju, podpisując umowę z samorządem województwa na przyznanie środków finansowych na strategię rozwoju lokalnego. W ramach tej inicjatywy średzka Lokalna Grupa Działania otrzyma ponad 7,5 mln euro, co przekłada się na niemal 33 mln złotych.
Podpisanie umowy na 7,5 mln euro dla Lidera Zielonej Wielkopolski
W ramach umowy Lider Zielonej Wielkopolski otrzyma ponad 7,5 mln euro.

Autor: fot. UMWW

Lider Zielonej Wielkopolski zrzesza w swoich szeregach 13 samorządów z terenu Wielkopolski, w tym m.in. samorządy: średzki, śremski, kórnicki, gminy Brodnica, Czempiń czy Jarocin. Jednak ze wsparcia finansowego z Lidera korzystać mogą nie tylko samorządy, ale również organizacje pozarządowe, mieszkańcy czy podmioty gospodarcze. To właśnie dla tych grup docelowych znalazły się środki finansowe w wysokości ponad 7,5 mln euro.

- mówi Grzegorz Wiśniewski ze Stowarzyszenia.

Środki będą rozdysponowane z różnych programów skierowanych do różnego grona odbiorców. Na szczegóły trzeba będzie poczekać. Niemniej już w drugiej połowie tego roku będzie wiadomo coś więcej w sprawie naborów po środki z Lidera Zielonej Wielkopolski.

- dodaje Wiśniewski.


Podziel się
Oceń

Komentarze