Reklama
Reklama

Protesty rolników w regionie! Które drogi zostaną zablokowane?

Kolejny protest rolników już jutro. W niektórych miejscach drogi będą blokowane, w innych – ruch będzie spowolniony przez poruszające się ulicami ciągniki.
Protesty rolników w regionie! Które drogi zostaną zablokowane?

Autor: Grzegorz Kępski

Całkowicie zablokowana będzie m.in. droga krajowa nr 92 w Kostrzynie Wielkopolskim. To oznacza, że kierowcy jadący do Poznania powinni uzbroić się w cierpliwość. Protest w tym miejscu potrwa od godz. 8:00 do 16:00. 

O 10:00 około 500 rolników wyjedzie też na ulice pow. gnieźnieńskiego. Do 20:00 blokować będą drogi dojazdowe do Gniezna. Utrudnienia pojawią się m.in. na ulicach: Wrzesińskiej, Witkowskiej, Roosevelta i Gdańskiej. Zablokowana ma być również droga krajowa nr 15 od Trzemeszna do ul. Kłeckoskiej. Protesty nie ominą też samego węzła Kłecko. 

W Jarocinie zbiórka została zaplanowana na godz. 10:30 na parkingu przy Al. Niepodległości. Zebrani tam rolnicy mają podzielić się na trzy grupy. Utrudnień do godziny 14:00 spodziewać można się na drodze krajowej nr 11 w kierunku Witaszyc, na krajowej "piętnastce" w kierunku Goliny i "dwunastce" od Jarocina do Jaraczewa. 

W pow. śremskim blokad nie będzie, ale będą utrudnienia. Zwiększonego ruchu traktorów spodziewać się można do godziny 16:00 na drodze krajowej nr 11 - począwszy od Nowego Miasta nad Wartą w pow. średzkim, po Książ Wielkopolski, aż do Śremu. Rolnicy na drogi wyjadą o 9:00. Zablokowana będzie także "jedenastka" w Koszutach między Środą Wielkopolską a Kórnikiem. 

Z kolei rolnicy z okolic Słupcy o godz. 8:00 wyjadą w kierunku Konina, gdzie dołączą do tamtejszego protestu. Wspólnie spowalniać będą ruch pomiędzy Słupcą a Koninem na drodze krajowej nr 92. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama