Reklama
Reklama

Starsza pani śpi na ławce w parku. Czeka, aż mąż wyjdzie ze szpitala

Poruszająca historia. Starsza kobieta spędza noce w parku, bo nie stać jej na hotel. Wróci do domu, gdy mąż wyjdzie ze szpitala onkologicznego.
Starsza pani śpi na ławce w parku. Czeka, aż mąż wyjdzie ze szpitala
Zdjęcie jest ilustracją

Autor: iStock

Informacja o tym, że starsza pani śpi na ławce w parku w Gliwicach, szybko obiegła internet. Nie jest bezdomna, ale też nie ma się gdzie podziać.

Ma męża na onkologii

„Dziś z dziewczyną zanieśliśmy jej termos z gorącą herbatą i kanapki. Po dłuższej rozmowie okazało się, że kobieta ma męża na onkologii i śpi na ławce, bo nie stać ja na hotel. Może moglibyście za sprawą swoich zasięgów uruchomić jakąś zbiórkę dla tej pan, żeby miała kilka noclegów w jakimś hostelu lub hotelu?” – czytamy w jednym z internetowych wpisów.

Szpital zapewni jej miejsce

Odpowiedź była szybka. W internecie już została założone zbiórka pieniędzy na wynajęcie kobiecie pokoju. Celem było 5 tys., a na liczniku jest już pond 11 tys. zł.

Radio Eska skontaktowało się z rzeczniczką prasową Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. 

– Jeżeli potwierdzi się informacja, że mąż kobiety leży w naszym szpitalu, zaoferujemy jej pobyt w naszym hotelu, który mieści się na terenie instytutu onkologii – przekazała Maja Marklowska-Tomar.

Kobietę chce odszukać też Straż Miejska. Na razie żaden z patroli nie zastał jej w parku.


Podziel się
Oceń

Komentarze