Reklama
Reklama

I Gminne Grzybobranie podsumowane

W ramach I Gminnego Grzybobrania uczestnicy wzięli udział również w sprzątaniu świata, czyli corocznej światowej akcji. Projekt zrealizowano we wrześniu, a w ostatnich dniach go podsumowano.
kobieta na tle ściany ceglanej
Danuta Kołodziejczak z KGW Włościejewice – Ługi objaśnia projekt.

Autor: M. Czubak

Koło Gospodyń Wiejskich Włościejewice - Ługi w ubiegłym roku otrzymał grant finansowy, a teraz podsumowało projekt I Gminnego Grzybobrania, który został sfinansowany z tych środków. 

Mali i duzi entuzjaści zbierania grzybów ruszyli w drogę w ramach I Gminnego Grzybobrania. Lekcję o grzybach poprowadziła Sylwia Kaczmarek z Lasów Państwowych Nadleśnictwa Piaski, wykorzystując ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą o nazwie „Poznaj dary lasów włościejewickich”.

- Danuta Kołodziejczak z KGW Włościejewice – Ługi objaśnia projekt.

Po tej fascynującej lekcji wszyscy chętni wyruszyli na plenerowe poszukiwania grzybów. Kolejnym punktem programu były konkursy z nagrodami, obejmujące wybór największego grzyba, nagrodę dla osoby z największą ilością zebranych grzybów oraz wiedzy na temat grzybów.

Projekt I Gminne Grzybobranie pod hasłem „Poznaj dary włościejewickich lasów” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Lider Zielonej Wielkopolski. Zadanie to zostało również dofinansowane z budżetu Gminy Książ Wlkp.


Podziel się
Oceń

Komentarze