Reklama
Reklama

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Śremskim

Z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej w całym kraju odbywają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Odbyły się one również w Śremie.
mężczyzna w ciemnym garniturze na tle muzealnej ściany muzeum śremskiego
Spotkanie z mieszkańcami Śremu i zaproszonymi gośćmi otworzył Mariusz Kondziela, dyrektor Mueum Śrremskiego.

Autor: M. Czubak

Chyba nie ma miasta, które przez 20 lat członkostwa Polski w EU nie skorzystało na środkach unijnych. To dzięki nim mamy nowe drogi, wyremontowane są te stare, pojawiły się chodnik i ścieżki rowerowe, infrastruktura drogowa. To także dzięki środkom unijnym wyremontowano budynki użyteczności publicznej lub je rozbudowano.

Efekt unijnych środków jest także widoczny w Śremie, gdzie, chociażby z tej puli zmodernizowano i rozbudowano Muzeum Śremskie. Modernizacja trwała w latach 2013-2023, a jej efektem jest zrewitalizowany budynek muzeum oraz nowo wybudowany pawilon wystawowy połączony z salą widowiskową. 

- mówi Mariusz Kondziela, dyrektor Muzeum Śremskiego.

Tak prezentuje się odsłonięta tablica pamiątkowa / fot. M. Czubak

Ku upamiętnieniu 20. rocznicy wejścia Polski do wspólnoty europejskiej na ścianie muzeum odsłonięto pamiątkową tablicę, której treść głosi:

"W latach 2013-2023 dokonała się przełomowa modernizacja Muzeum Śremskiego. Przeprowadzono renowację siedziby oraz otaczającej przestrzeni, w której wzniesiono siale: wystawienniczą i widowiskową. Stworzono interaktywną, spektakularną wystawę stałą. Muzeum Śremskie wypełniło rolę inwestora w oparciu o fundusze europejskie, dotacje gminy Śrem oraz środki własne."

W związku z tym wydarzeniem w Muzeum dobył się również koncert Artu's KWARTET oraz zwiedzanie ekspozycji stałej.


Podziel się
Oceń

Komentarze