Reklama
Reklama

Z nadzoru budowalnego do gminy. Śrem na wiceburmistrza

Śrem ma nowego wiceburmistrza. Grzegorz Wiśniewski, nowo wybrany włodarz miasta, zdecydował się na osobę spoza lokalnej polityki.
burmistrz Wiśniewski podczas zaprzysiężenia
Grzegorz Wiśniewski, nowy burmistrz Śremu, powołał swojego zastępcę.

Autor: UM Śrem

Jego wybór padł na mieszkańca Swarzędza, został nim 69-letni Sławomir Ratajczak. W jaki sposób młody burmistrz Śremu wyjaśnia taką swoją decyzję?

- swój wybór tłumaczy Grzegorz Wiśniewski, burmistrz Śremu.

Jak powiedział naszemu reporterowi, zakres obowiązków jakie przekaże zastępcy, będzie jeszcze ustalany. Burmistrz chce jednak, by zastępca Ratajczak zajął się tymi tematami, w których dobrze się czuje i ma ogromną wiedzę.

Sławomir Ratajczak jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej. Posiada pełne uprawnienia projektowe i wykonawcze w zakresie instalacji sanitarnych. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w różnych sektorach branży budowlanej. Ratajczak posiada również doświadczenie w pracy w administracji architektoniczno-budowlanej, gdzie pełnił funkcję w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Tam zdobył wiedzę na temat procedur administracyjnych i prawnych związanych z branżą budowlaną.

W swojej karierze Sławomir Ratajczak angażował się także w samorządową działalność publiczną. Był zastępcą burmistrza Swarzędza oraz wiceburmistrzem Mosiny. Tę ostatnią funkcję pełnił przed dwie kadencje. Ostatnio nowy wiceburmistrz Śremu był przez lata powiatowym inspektorem budowlanym w Środzie Wielkopolskiej.


 


Podziel się
Oceń

Komentarze