Reklama
Reklama

Śremski ZUS przygotowany pod potrzeby osób niewidomych i niedowidzących

W Śremie ponownie odbyła się akcja mająca na celu sprawdzenie dostępności budynków publicznych dla osób z niepełnosprawnościami.
grupa osó stojąca przed budynkiem ZUS w Śremie
Omówienia strategii i zapoznanie się z obiektem, zanim do jego wnętrza weszły osoby niedowidzące.

Autor: M. Czubak

Tym razem członkowie koła Polskiego Związku Niewidomych w Śremie odwiedzili siedzibę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Szerokiej.

To kolejne miejsce, po budynku śremskiego ratusza i starostwa powiatowego, które zostało poddane ocenie pod kątem przyjazności dla niewidomych, niedowidzących i ociemniałych. Czy te uwagi osób z niepełnosprawnością wzrokową mają przełożenie na poprawę jakości obsługi i dostania się do budynków użyteczności publicznej?

- mówi Wojciech Majchrzak, współorganizator przedsięwzięcia.

Grupa osób niewidomych, niedowidzących i ociemniałych, wspierana przez przedstawicielki śremskiego ZUS, miała okazję zwiedzić budynek i ocenić jego przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. Podczas wizyty sprawdzano m.in. oznakowanie pomieszczeń, dostępność tabliczek informacyjnych w brajlu, odpowiednie oświetlenie oraz obecność wszelkich udogodnień ułatwiających poruszanie się po obiekcie.


Podziel się
Oceń

Komentarze