Reklama

Policja w Śremie ma nowego szefa. Została nim kobieta

W garnizonie wielkopolskiej policji niewiele jest takich komend, na czele której stoi kobieta. Tak jest m.in. w Śremie, gdzie komendant wojewódzki powołał na stanowisko pełniącej obowiązki komendanta podinsp. Monikę Szymczak.
policjantka w mundurze przy mikrofonie
Podinsp. Monika Szymczak do Śremu przyszła z KWP Poznań, gdzie była zastępcą naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Autor: M. Czubak

Formalnie od soboty KPP w Śremie będzie miała nowego szefa. Dziś z jednostką oraz policyjnym mundurem pożegnał się insp. Sławomir Jądrzak, który po przepracowaniu 32 lat w policji odchodzi na emeryturę. Także dziś rozkaz personalny został wręczony podinsp. Monice Szymczak, która będzie pełniła obowiązki komendanta powiatowego policji w Śremie.

Jak sama mówi, to wyróżnienie i nobilitacja, ale także zastrzyk energii do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa, tym razem mieszkańców powiatu śremskiego.

- powiedziała podinsp. Monika Szymczak, p.o. komendanta policji w Śremie.

W uroczystościach udział wzięli nie tylko podlegli funkcjonariusze z jednostki w Śremie, ale również komendanci z zaprzyjaźnionych jednostek policji, a także ci, którzy w przeszłości służyli wspólnie z odchodzącym na emeryturę komendantem Jądrzakiem. 

Samorządowcy z powiatu śremskiego, którzy również byli zaproszeni na uroczystą zbiórkę, podziękowali insp. Jądrzakowi za dotychczasową współpracę i gratulowali awansu pani komendant, z którą teraz będą współpracować.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama