Reklama

Pomagamy wybrać zestaw gamera – mikrofon, klawiatura oraz gamepad

Gry komputerowe cieszą się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, warto zainwestować w sprzęt, który pozwoli się nimi w pełni cieszyć. Słuchawki, mysz komputerowa, mikrofon, to tylko niektóre potrzebne akcesoria. Podpowiemy, co wybrać.
Pomagamy wybrać zestaw gamera – mikrofon, klawiatura oraz gamepad

Czy mikrofon jest potrzebny graczowi?

Jeżeli jesteś początkującym graczem, z pewnością wiesz, że potrzebna będzie Ci dobrej jakości mysz gamingowa, która będzie w krótkim czasie przesyłała impulsy, pozwalając na wykonywanie działań, bez zbędnych opóźnień. Jednocześnie możesz się zastanawiać, czy faktycznie mikrofon jest tym sprzętem, w który powinieneś zainwestować?

Niewątpliwie warto przejrzeć ofertę na mikrofony, na przykład tutaj https://www.morele.net/kategoria/mikrofony-456/,,,,,,,,0,,,,47813O754658/1/, jeżeli jesteś fanem gier sieciowych. Wówczas będziesz mógł cały czas się kontaktować z innymi graczami. Do wyboru będziesz miał mikrofony tradycyjne, bezprzewodowe i przewodowe, mikrofony krawatowe, jak i te połączone ze słuchawkami.

Ostatnia opcja nie tylko pozwoli na porozumiewanie się z innymi, ale również sprawi, że łatwiej będzie się odciąć od dźwięków otoczenia i zanurzyć w grze. Co więcej, nie będziesz innych domowników skazywał na słuchanie dźwięków z gry, a w razie czego, zyskasz możliwość włączenia ulubionej muzyki.
 

Wiele gier wymaga klawiatury

Wśród propozycji znajdziesz wiele różnych gier – przy niektórych lepiej może sprawdzić się kierownica, przy innych pad, ale praktycznie przy każdej potrzebna będzie klawiatura. Poszukując tej odpowiedniej dla siebie, warto, abyś sprawdził, czy posiada ona regulowaną wysokość. W końcu taka klawiatura, jak np. oferowane na stronie https://www.morele.net/kategoria/klawiatury-gamingowe-465/,,,,,,,,0,,,,30800O1042143/1/, nie tylko ma szybko reagować na Twoje ruchy, ale również zapewnić wygodę podczas gry.

Kolejną funkcją, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest anti-ghosting. W grach zazwyczaj wiele się dzieje, a to oznacza, że naciskasz kilka klawiszy jednocześnie. Taka klawiatura powinna to wychwycić i wprowadzić odpowiednie działania. Na początek możesz się zdecydować na klawiaturę membranową, która jest cichsza, jednak w przypadku zaawansowanych graczy, odpowiedniejszym wyborem może się okazać model mechaniczny.

Pady kompatybilne z różnymi urządzeniami

Mysz czy klawiatura, choć pozwalają na grę, nie zawsze są najlepszym wyborem. W przypadku niektórych produkcji lepszy może się okazać joystick lub pad, np. https://www.morele.net/kategoria/pady-10/. 

 Zanim jednak wybierzesz konkretne rozwiązanie, zastanów się, w jaki typ gier zazwyczaj grasz, tak aby dopasować do nich odpowiednie rozwiązanie.

Co więcej, decydując się na taki sprzęt, sprawdź, czy będzie on kompatybilny nie tylko z komputerem, ale również z różnymi konsolami. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł korzystać z pada, bez względu na to, w jaką grę i na czym chcesz grać. Warto tutaj zwrócić uwagę nie tylko na jego wytrzymałość i wyprofilowanie, ale również na dodatkowe funkcje, takie jak np. wibracje czy adaptacyjne spusty. Odpowiednio dobrany sprzęt może sprawić, że czas spędzony na grze, będzie jeszcze większą przyjemnością. 

-Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama