Drugie złoto dla Michaliny i Kariny

Drugi złoty medal w ciągu 5. dni wywalczyły na wrzesińskim piachu siatkarki Olimp Września Michalina Rakowska i Karina Szymaniak. W środę wygrały wojewódzką Gimnazjadę, w niedzielę zostały Mistrzyniami Wielkopolski Młodziczek.

Do rywalizacji wśród młodziczek (rocznik 2003) przystąpiło 29 par z całej Wielkopolski. W finale wrzesińska para Rakowska, Szymaniak pokonały parę z Jankowa Przygodzkiego Stryjak, Pacyna 2:0. Brązowy medal zdobyła para Misiak, Marciniak z TKS Siatkarz Jarocin, która pokonała duet Ołyniak, Antkowiak z Energetyka Poznań. Dziewczęta z Wrześni już w poniedziałek grają w Strzelinie ogólnopolski finał Gimnazjady, a kilka dni później turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek. O ich startach będziemy oczywiście informować.