MKS PR Urbis Gniezno z awansem do 1/8 Pucharu Polski w piłce ręcznej

Wczoraj wieczorem piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno wygrały w Jeleniej Górze z tamtejszym MKS-em Karkonosze 31:24 i tym samym wywalczyły awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

To był trudny mecz dla gnieźnianek. W pierwszej połowie lepsza była ekipa z Jeleniej Góry, prowadziła 17:11. Druga partia to jednak koncert gry w wykonaniu zespołu z Gniezna. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wyrównały stan meczu w 43. minucie gry, a potem oddalały się od rywalek. Ostatecznie wygrały 31:24.
Mecz podsumowuje trener zespołu Robert Popek

Dzisiaj odbędzie się losowanie kolejnego etapu rozgrywek, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejną przeszkodą dla gnieźnianek będzie zespół z ekstraligi. Raz jeszcze trener Popek

Z niecierpliwością więc czekamy na losowanie, a dziewczynom z Gniezna życzymy, bez względu na rywala, awansu do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski.