Reklama
Reklama

Im więcej ludzi, tym więcej zagrożeń. Gmina Września liderem statystyki

Września najniebezpieczniejszą gminą w powiecie - tak wynika ze strażackich statystyk. W ubiegłym roku doszło na jej terenie do 473 zdarzeń.
Im więcej ludzi, tym więcej zagrożeń. Gmina Września liderem statystyki
Września najniebezpieczniejszą gminą w powiecie - tak wynika ze strażackich statystyk. W ubiegłym roku doszło na jej terenie do 473 zdarzeń.
Dla porównania, w gminie Pyzdry tylko do 55.
- Decydującym kryterium jest gęstość zaludnienia - mówi zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Damian Jankowiak.



 
Strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów. Najbardziej nietypową interwencję podjęli w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to pośpieszyli z pomocą operatorowi dźwigu.



 
Temat działalności Komendy Powiatowej PSP podjęliśmy w dzisiejszym Gościńcu Radia Września. (tos)

Podziel się
Oceń

Komentarze
Mieszkaniec 10.03.2020 18:12
Dzięki panie Szternel za podjęcie tematu i odpowiedź Pana Jankowiaka. Można by zmienić prawo w PL, w całej Europie (dużo podróżuje) pojazdy uprzywilejowane poruszają się tylko na ;kogutach; a zbliżając się do skrzyżowań lub gdy ruch jest większy włączają sygnały dźwiękowe. Ale skoro podjął Pan ten temat , może zainteresuje Pana inny , mianowicie pojazdy jednośladowe , ryk silników, bezsensowne przegazówki wariacka jazda po mieście. Może zapyta sie Pan komendanta policji , co oni robią w tym kierunku, kto dopuszcza do ruchu tak toczące motoru. Pojazd samochodowy z uszkodzonym tłumikiem z automatycznym ma wstrzymany dowód rejestracyjny, mandat a może i zakaz dalszej jazdy. Pozdrawiam.
Marek 15.02.2020 18:22
Muszą być włączone bo to nie są pojazdy którymi jeździ się dla przyjemności tylko dla ratowania życia. A jak będzie osoba niewidoma szła? to jest sygnał ostrzegawczy im wcześniej inni uczestnicy ruchu go zauważą tym lepiej. Tak syreny OSP też muszą wyć w nocy bo to ludzie którzy normalnie pracują ruszają z dobroci serca i poczucia obowiązku by ratować innych ludzi a narażać własne. Prędzej należy zadać pytanie mieszkańcom gminy, powiatu, państwa czy niektórym na prawdę tak śpieszno na drugi świat że nie zważają na zagrożenia? że ludzie nie myślą o bezpieczeństwie? należałoby podzielić zdarzenia jeszcze ze względu na wine ludzką i zaniedbania człowieka a zdarzenia losowe i wtedy powiedzieć ile było koniecznych interwencji a ile z winy ludzi.
Mieszkaniec 15.02.2020 11:13
Mam pytanie do pana Jankowiaka , wiem , że pojazd uprzywilejowany powinien miec włączone sygnały dźwiękowe i świetlne ale czy sygnały dźwiękowe o godzinie 4,5,6 rano czy o 23 ,24 wieczorem muszą być włączane, o zmroku bardzo dobrze widoczny jest pojazd z włączonymi sygnałami świetlnymi.