Victoria znokautowała SKP Słupca 6:1

W derbach regionu, rozegranych na Stadionie Leśnym w Słupcy, miejscowy SKP przegrał z Victorią Września 1:6.

Victoria zagrała w Słupcy bardzo dobre spotkanie. Grała spokojnie, dłużej od rywali posiadała piłkę, mądrze się broniła i jeszcze lepiej organizowała swoje ataki, które potrafiła skutecznie kończyć. Do przerwy wrześnianie prowadzili 2:0 po bramkach Pawła Lisieckiego z rzutu karnego (12 minuta) i strzale głową Jacka Kopaniarza (15 minuta). Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale byli wzorowo kontrowani przez podopiecznych Czesława Jakołcewicza. Na 3:0 dla Victorii podwyższył Paweł Lisiecki, który wykorzystał drugi tego dnia rzut karny (55 minuta). Czwartego gola pięknym delikatnym lobem z ok. 20. metrów zdobył Dawid Kierzek (65 minuta). Piątego dołożył Piotr Sarbinowski, który w sytuacji jeden na jeden "położył” obrońcę i ulokował piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza SKP (80 minuta). Wrzesiński festiwal strzelecki zakończył Mikołaj Jankowski, który w zamieszaniu podbramkowym dołożył nogę i było 6:0 (87 minuta). Końcówka to delikatne rozprężenie wrzesińskiej drużyny, które wykorzystali gospodarze i trafili gola na pocieszenie (90 minuta Tomasz Jarecki). Po tym zwycięstwie Victoria awansowała na drugie miejsce w tabeli. Po 5. meczach ma 11 pkt. I ustępuje tylko Polonii Kępno, która w 5. meczach zdobyła 13 oczek. Victorię może jeszcze wyprzedzić Polonia Leszno, która gra w niedzielę u siebie z LKS Gołuchów.