Reklama

Protest rolniczy w Poznaniu. Ze Śremu ruszyła kolumna ciągników

Dzisiaj, w odpowiedzi na apel Roli Wielkopolskiej, około 50 ciągników rolniczych wyruszyło ze Śremu (pow. śremski), aby protestować przeciwko unijnej polityce rolnej.
protest rolników
Ciągniki rolnicze z powiatu śremskiego wyruszyły na protest w Poznaniu

Autor: M. Czubak

Kolumna pojazdów przemierza trasę przez kilkadziesiąt kilometrów, z zamiarem dotarcia do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W trakcie obecnych strajków w Polsce, obejmujących niemal 300 różnych miejsc, rolnicy postanowili zablokować drogi, autostrady, a także granicę z Ukrainą. Największe blokady planowane są w Poznaniu, Bydgoszczy oraz na trasie S3.

Strajk rolników stanowi wyraz protestu przeciwko warunkom handlowym, politykom rządowym i innym czynnikom wpływającym negatywnie na ich sytuację ekonomiczną.

- mówi Mirosław Stępa, koordynator akcji protestacyjnej w Śremie.

- dodaje.

Kolumna ciągników rolniczych przemieszczała się przez ulice Śremu, takie jak Gostyńska, Staszica, Grunwaldzka, Aleja Solidarności i ulica Sikorskiego. Następnie trasa obejmowała miejscowości Psarskie, Grabianowo, Brodnica i Żabno. Kierując się w stronę Mosiny, Lubonia, a ostatecznie do Poznania, protestujący rolnicy liczą na wsparcie społeczeństwa.

Całym przejazd rolników zabezpiecza policja z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, dbając o bezpieczeństwo na trasie i zapewniając porządek publiczny.

Główna akcja protestacyjna rolników odbędzie się w Poznaniu przed Urzędem Wojewódzkim o godz. 10.00.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama