W Środzie Wielkopolskiej jest ich 36, choć mogłoby być dużo więcej. Wzrasta zapotrzebowanie na rodziny zastępcze.
Jerzy Golba i Towarzystwo Przyjaciół Średzkiej Kolejki „Bana” z medalami Ad Valorem. To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez władze samorządowe gminy Środa Wielkopolska.
Dramatyczna akcja ratunkowa ze szczęśliwym finałem. Doszło do niej w Łęgu w gm. Śrem.
Będą wybory uzupełniające do Rady Gminy w Kołaczkowie. To efekt utraty mandatu przez Wojciecha Majchrzaka.
- Trudny, ale nie pozbawiony sukcesów - tak ubiegły rok podsumowała dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej Bernadeta Staszak. Podczas ostatniej sesji rady powiatu przedstawiła ona sprawozdanie z działalności jednostki.
Ma je każde duże miasto. Dobre powinno być krótkie i intrygujące. Mowa o haśle promocyjnym.
Jest symbolem najwyższych wartości, będzie reprezentował gminę i jej mieszkańców. Śrem przygotowuje nowy sztandar.
Lawina pozytywnych komentarzy w internecie, słowa uznania od bliskich, pochwały od rówieśników. Nie milkną echa postawy uczennic Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni.
Jest wsią, ale niewykluczone, że będzie miastem. Waży się przyszłość Zaniemyśla.
Portfel, a w nim duża kwota pieniędzy. Dwie nastolatki znalazły go dziś około godz. 14:30 przy ul. Kosynierów we Wrześni.
41 proc. Polaków ocenia swoją wiedzę z zakresu praw konsumenckich związanych z gwarancją, rękojmią czy terminami zwrotu towarów jako przeciętną, jedynie 8% jako bardzo dobrą - wynika z badania Digital Care przeprowadzonego z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta.
Były medale i wyróżnienia, poświęcenie proporca, wiele gratulacji i życzeń. Ochotnicza Straż Pożarna w Kołaczkowie obchodziła 85-lecie istnienia.
Po jednej stronie darmowy prąd, po drugiej - uciążliwości dla najbliższego otoczenia. Trwa spór między zwolennikami, a przeciwnikami elektrowni wiatrowych.
Powstała w 1938 r. Dziś liczy 63 członków, spośród których wielu kontynuuje rodzinne tradycje.
Kilogram kiełbasy, bochenek chleba i coś dla ochłody.
Przetrwała wojnę i okupację. Nie przetrwała jednak zderzenia ze współczesnością - takiej, w której brakuje dzieci, które chciałyby się w niej uczyć.
Istniała 92 lata. Wychowała tysiące absolwentów, którzy odnosili spektakularne sukcesy na skalę województwa, a nawet kraju.
Krew dla uchodźców można było oddać w Żydowie w powiecie gnieźnieńskim.
Za niespełna miesiąc jej rówieśnicy przystąpią do egzaminu ósmoklastisty z języka polskiego, ale nie ona. Gabriela Plichta ze szkoły podstawowej w Bieganowie w powiecie wrzesińskim została laureatką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego i literatury w Poznaniu.
Powstał, by strzec bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mija pierwszy miesiąc funkcjonowania Posterunku Policji w Zaniemyślu.
Liczy 10 funkcjonariuszy, których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców. Posterunek Policji w Zaniemyślu podsumowuje pierwszy miesiąc działalności.